سنگ مرمر سفید
  1. 1. مشخصات سنگ مرمر سفید
  2. 2. ویژگی‌های سنگ مرمر سفید
  3. 3. موارد استفاده سنگ مرمر سفید
  4. 4. معدن سنگ مرمر سفید
  5. 5. قیمت سنگ مرمر سفید


سنگ مرمر سفید


مشخصات سنگ مرمر سفید

استفاده از سنگ طبیعی در سازه‌های زیادی متداول است. اما سنگ مرمر سفید قرن‌ها است که در ساختمان‌های زیادی دیده می‌شود. سنگ مرمر جزء سنگ‌های طبیعی است که در نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد. این سنگ کلسیتی حاصل دگرگونی و فشار لایه‌های زمین است. در سنگ‌های مرمر سفیدی که دارای ناخالصی هستند؛ می‌توان رگه‌های زرد یا خاکستری مشاهده کرد. حتی وجود رگه‌های سیاه و یا قرمز نیز درون این سنگ عادی است. هرکدام از این رگه‌ها نشان دهنده ناخالص بودن سنگ مرمر سفید بوده و به دلیل وجود یک کانی خاص است. سنگ مرمر سفید خالص بوده و کانی‌های جانبی کمتری در آن وجود دارند تا رنگ آن را تغییر دهند. مرمر سفید سنگی باشکوه است که در هر محیطی چه داخلی و چه خارجی می‌توان از آن استفاده کرد.سنگ مرمر سفید را در هرجایی که به کار ببرند؛ آرامش و شکوه خاصی به محیط خود می‌بخشد. کشورهای زیادی مانند ایران و ایتالیا تامین کننده سنگ مرمر در سراسر جهان هستند.


مرمر سفید

ویژگی‌های سنگ مرمر سفید

به طور کلی مرمر سفید سنگی است که دارای سطحی صیقلی است. جلاپذیری بالایی دارد و در مقابل سایش و خمش نیز بسیار مقاوم است. این سنگ در برابر نفوذ آب نیز مقاومت بسیار خوبی دارد. تمام این ویژگی‌ها در کنار هم سبب می‌شوند که سنگ مرمر سفید یکی از پر استفاده‌ترین سنگ‌های جهان باشد. این سنگ می‌تواند در برابر تغییرات دمایی مقاومت خوبی از خود نشان دهد به همین سبب مجسمه‌های زیادی با سنگ مرمر تولید شده‌اند و قرن‌ها است که پابرجا باقی مانده‌اند. درون سنگ مرمر، دارای ساختار شبکه‌ای است، و همین موضوع باعث عبور نور میشود، به چه صورت ؟ به این صورت که در هنگام تابش نور به داخل سنگ، هر شبکه نور را به دیگری منعکس کرده و دوباره نور به خارج از سنگ بازتاب می‌شود. همین ساختار جالب سبب شده تا سنگ مرمر سفید نور و روشنایی محیط را افزایش دهد و آرامش بخش نیز باشد.


ویژگی سنگ مرمر سفید

موارد استفاده سنگ مرمر سفید

فرقی ندارد ساختمان چه کاربری دارد(اداری، مسکونی یا تجاری) می‌توان از سنگ مرمر سفید برای بخش‌های مختلف آن استفاده کرد. از سنگ مرمر سفید در سرویس‌های بهداشتی، وان حمام، آشپزخانه، کانتر، سنگ روی کابینت، سنگ بین کابینت‌ها، مجسمه‌ها، مصنوعات سنگی، گلدان، قاب دور آسانسور، سنگ کف، سنگ دیوار، سنگ راه پله و... به وفور استفاده می‌کنند. از این سنگ در بخش‌های خارجی ساختمان‌ به عنوان سنگفرش و نمای خارجی نیز استفاده می‌کنند. این سنگ در برابر تغییرات دمایی بسیار مقاوم است. بنابراین می‌توان از آن برای تزئین بخش‌های خارجی ساختمان نیز استفاده کرد. تنها ایرادی که به این سنگ می‌توان گرفت، حساسیت به اسید است. بهتر است در مناطقی که احتمال وجود مواد شیمیایی و حلال‌های قوی مانند اسید وجود دارد؛ از این سنگ برای نما یا کف استفاده نشود.


کاربرد مرمر سفید

معدن سنگ مرمر سفید

سنگ مرمر سفید باوجود گران قیمت بودن، معادن زیادی در ایران دارد. سنگ مرمر سفید را از معادن کرمان، قروه و سنندج استخراج می‌کنند.


قیمت سنگ مرمر سفید

قیمت سنگ مرمر سفید

سنگ‌های طبیعی دارای یک سری استاندار خاص برای قیمت گذاری هستند. هرچه سنگ به این استاندارها نیزدیک‌تر باشد؛ قیمت بالاتری دارد. در مورد سنگ مرمر سفید، هرچه سنگ دارای رنگ سفیدتر و روشن‌تری باشد، یعنی خالص‌تر بوده و در نتیجه گران قیمت‌تر خواهد بود. سنگ‌های مرمر باکیفیت کمترین میزان تخلخل را دارند. همچنین نوع فرآوری سنگ و اندازه آن نیز بر روی قیمت آن تاثیر می‌گذارد. سنگ‌های مرمر سفید اگر دارای اندازه استاندارد باشند؛ قیمت بالایی خواهند داشت.در روند فرآوری سنگ از اپوکسی و توری استفاده می شود تا مقاومت سنگ در برابر شکستگی و نفوذ آب و سایر مواد افزایش داشته باشد. این فرآوری بر روی قیمت سنگ تاثیر دارد. اگر این سنگ را به صورت بوک مچ و فور مچ برای استفاده آماده کنند؛ قیمت نهایی از حالت عادی بیشتر خواهد بود.


مشاوره رایگان

راد استون | سنک دهبید شایان

8 – 02156544852
09122258838
[email protected]

Contact_raadstone