سنگ مرمر رنگین کمان
  1. 1. مشخصات سنگ مرمر رنگین کمان
  2. 2. ویژگی‌های سنگ مرمر رنگین کمان
  3. 3. موارد استفاده سنگ مرمر رنگین کمان
  4. 4. معدن سنگ مرمر رنگین کمان
  5. 5. قیمت سنگ مرمر رنگین کمان


سنگ مرمر رنگین‌ کمان


مشخصات سنگ مرمر رنگین کمان

زمانی که صحبت از تنوع رنگ و شکل در یک سنگ طبیعی می‌شود؛ سنگ مرمر اولین سنگ پیشنهادی خواهد بود. سنگ مرمر دارای طیف‌های رنگی متفاوتی است. با این وجود این سنگ دسته‌ای تحت عنوان سنگ مرمر رنگین کمان نیز دارد. به جرات می‌توان گفت این سنگ جزء جذاب‌ترین سنگ‌هایی است که می‌توان در طبیعت پیدا کرد. این سنگ از ترکیب چندین ماده شیمیایی به وجود آمده و رنگ‌های جذابی را به سنگ بخشیده است. رگه‌هایی از رنگ‌های قرمز، خاکستری، سفید و سبز درون این سنگ به وفور یافت می‌شوند. رنگ‌ها به صورت ابر و بادی درون سنگ ترکیب شده و حالت خاص و منحصر به فردی را به آن بخشیده‌اند.


ویژگی‌های سنگ مرمر رنگین کمان

بدون شک سنگ مرمر رنگین کمان جزو محبوب‌ترین سنگ‌هایی است که در سازه‌ها از آن استفاده می‌کنند. سنگ مرمر رنگین کمان دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر خراش و شکستگی است. بنابراین استفاده از آن در راه پله‌ها جذابیت خاصی به محیط می‌بخشد. همچنین به دلیل ساختاری که سنگ مرمر رنگین کمانی دارد؛ آب به درون آن به ندرت نفوذ می‌کند چرا که مانند دیگر سنگهای مرمر قابلیت جذب آب بسیار پایینی دارد. سنگ‌های خانواده مرمر توانایی عبور نور را از خود دارند، بنابراین وجود آن‌ها در محیط، روشنایی و جلوه خاصی را به محیط می‌بخشد.

ویژگی سنگ مرمر رنگین کمان

همچنین این سنگ را می‌توان به دلیل مقاومت فشاری بالا، در مکان‌هایی که پر رفت و آمد هستند نیز استفاده کرد. مرمر رنگین کمان سنگ گران و کمیابی است و اغلب از آن برای تزیین دیوارها و یا ساخت مجسمه و قاب‌های تزئینی استفاده می‌کنند.

سنگ مرمر رنگین کمان

موارد استفاده سنگ مرمر رنگین کمان

سنگ مرمر رنگین کمان به دلیل وجود ترکیب چندین رنگ درون یک سنگ جلوه خاصی به محیط می‌بخشد. این سنگ درست مانند دیگر سنگ‌های خانواده مرمر گران قیمت بوده و بیشتر جزء سنگ‌های کمیاب دسته بندی می‌شود. از این رو بیشتر در محیط‌ها و پروژه‌های گران قیمت مورد استفاده قرار می‌گیرد. باتوجه به ویژگی‌هایی که در مورد مرمر رنگین کمانی بیان شد؛ می‌توان انتظار داشت که از آن در بخش‌های مختلف داخلی یک سازه مورد استفاده قرار بگیرد. اما در ایران بیشترین استفاده‌ از این سنگ در بخش‌هایی مانند نمای داخلی ساختمان، سرویس بهداشتی، ساخت وان سنگی، دکور‌های داخلی مانند کف و دیوار اتاق خواب، میز آشپزخانه و کانتر، دیوار بین کابینت‌ها، استفاده در اماکن مذهبی است. اما می‌توان باتوجه ویژگی‌هایی که از سنگ مرمر سراغ داریم؛ از آن در بخش‌های دیگری مانند استخرها، قاب آسانسور، راه پله‌ها و... نیز استفاده کنیم.


معدن سنگ مرمر رنگین کمان

معدن سنگ مرمر رنگین کمان

اصولا در هر جایی که سنگ تراورتن وجود داشته باشد؛ می‌توانید معدن سنگ مرمر را نیز پیدا کنید. در مورد سنگ مرمر رنگین کمان، این سنگ را می‌توان در آذربایجان شرقی و شهرستان هشتگرد پیدا کرد. این معدن تنها معدن موجود در ایران بوده و به صورت کوپ از معدن استخراج شده و جهت فرآوری به کارخانه ارسال می‌شود.

مرمر رنگین کمان

قیمت سنگ مرمر رنگین کمان

همان طور که در این مطلب بیان کردیم؛ سنگ مرمر رنگین کمان بسیار کمیاب بوده و به سختی می‌توان نمونه‌هایی از آن را در طبیعت یافت کرد. بنابراین استفاده از آن به خصوص در مقیاس بزرگ و برای پروژه‌های بزرگ بسیار گران قیمت خواهد بود. در نظر داشته باشید که سنگ‌های مرمر دارای ضخامت مشخصی هستند و در اندازه‌های مناسب به فروش می‌رسند. اما مرمر رنگین کمانی به سبب کمیاب بودنش حتی در اندازه‌های کوچک هم بسیار گران‌قیمت خواهد بود. از این رو بیشتر از آن موارد تزنینی مانند مجسمه یا گلدان تولید می‌کنند. هر کدام از این موارد می‌توانند بسته به رنگ بندی سنگ و میزان جلایی که دارند نیز از بسیار گران قیمت و تا قیمت مناسب قیمت گذاری شوند.


مشاوره رایگان

راد استون | سنک دهبید شایان

8 – 02156544852
09122258838
[email protected]

Contact_raadstone