سنگ مرمریت دیپلمات
 1. 1. سنگ مرمریت دهبید دیپلمات
 2. 2. ویژگیهای سنگ مرمریت دهبید دیپلمات
 3. 3. دسته بندی سنگ مرمریت دهبید دیپلمات
 4. 4. قیمت سنگ مرمریت دهبید دیپلمات
 5. 5. کاربرد سنگ مرمریت دهبید دیپلمات


سنگ مرمریت دهبید دیپلمات

 

همه ما به زیبایی علاقمندیم و به زیبایی در اکثر زمینه ها توجه بسیاری نشان میدهیم، زیبایی که آمیخته با ذوق و سلیقه باشد میتواند در معماری و دکوراسیون داخلی هم به منصه ظهور برسد، میتوان در طراحی داخلی و خارجی ساختمان و در انتخاب مصالح ساختمانی، در نهایت دقت و ظرافت به معماری یک اثر پرداخت.
سنگ یکی از مصالح ساختمانی است که از دیرباز در بسیاری موارد از قبیل ساخت مناطق مسکونی، وسایل تزئینی و دکوراسیون و مجسمه و تندیس‌ها بکار میرفته است.
سنگ مرمریت به دلیل شباهت زیادی که با سنگ مرمر دارد؛ نسبت به برخی از سنگ‌های طبیعی دیگر بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند. استان فارس یکی از استان‌هایی است که در دل خود معادن سنگ‌های طبیعی بسیاری دارد. یکی از معروف‌ترین سنگ‌های این خانواده سنگ مرمریت دهبید دیپلمات است. معدن اصلی این سنگ در حوالی شهر آباده و در استان فارس واقع شده است. مرمریت دیپلمات نه تنها از نظر ظاهری سنگی است که سخاوتمندانه زیبایی خود را نثار محیطی می‌کند که در آن قرار گرفته است. از نظر کارایی و کاربرد نیز می‌تواند با سنگ‌هایی مانند گرانیت و تراورتن نیز رقابت کند.


ویژگیهای سنگ مرمریت دهبید دیپلمات

مرمریت دیپلمات را با نام سنگ جاوید نیز می‌شناسند. این سنگ دارای رنگ زمینه خاکستری روشن است. اما وجود رگه‌های کلسیتی سبب شده تا درون این سنگ خاکستری یک دست رگه‌های طوسی و صورتی رنگ نیز دیده شوند.
مرمریت دیپلمات خاکستری تنها سنگ این خانواده نیست، بلکه این سنگ را می‌توان با رنگ‌های زمینه‌ای بژ، کرمی و زیتونی نیز مشاهده کرد. بدون شک هرچه رنگ سنگ روشن‌تر باشد؛ از نظر ساختار خالص‌تر است. بنابراین می‌توان انتظار داشت که رنگ‌های روشن‌تر این سنگ از نظر قیمت گران‌تر باشند. این سنگ به صورت‌های مختلفی مانند بوش همر و هوند فرآوری میشود. در نهایت محصول بدست آمده سنگی بی موج خواهد بود که در قیمت نهایی سنگ تاثیر گذار خواهد بود.


مرمریت دیپلمات

دسته بندی سنگ مرمریت دهبید دیپلمات

دسته بندی سنگ مرمریت دهبید دیپلمات بر اساس گل های ریز و درشت موجود بر روی سنگ و یکدست بودن رنگ سنگ انجام می‌شود. سنگ مرمریت دیپلمات اغلب در دو سورت دسته بندی می‌شوند. سورت اول دارای هاله‌های نارنجی و صورتی کم رنگ و سورت دوم فاقد هاله‌های رنگی است. معمولا مشتریان طرح‌های خلوت‌تر و ساده‌تر این سنگ را انتخاب می‌کنند. اما برای دیوار پشت تلویزیون‌ و یا حتی سرویس بهداشتی نوع شلوغ آن می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.


قیمت سنگ مرمریت دهبید دیپلمات

اصولا برای قیمت گذاری سنگهای طبیعی فارغ از نوع سنگ از فاکتورهای مشخصی مانند سورت سنگ، میزان خلوص سنگ، مواد بکار رفته در فرآیند فرآوری سنگ مانند اپوکسی، یووی، توری پشت سنگ، کیفیت ساب، ضخات سنگ و ... استفاده میشود. سنگ‌های درجه یک را می‌توان با توجه به رگه‌های کم و رنگ روشن و ظاهر شفافشان تشخیص داد.
سنگ مرمریت دهیبد دیپلمات در اندازه های متفاوتی مانند تایل، اسلب و پله و ... فرآوری میشود و یا بصورت خام ( کوپ یا بلوک ) به کشورهای دیگر صادر میشود. کشورهایی مانند چین و دیگر کشورهای همسایه جزو طرفداران و خریداران عمده مرمریت دیپلمات هستند.


کاربرد سنگ مرمریت دهبید دیپلمات

بدون شک همگی سنگ تراورتن را جزو سنگ‌های بسیار مقاوم می‌دانیم. اما سنگ مرمریت نیز از دگرگونی و تحت فشار و گرمای زیاد در لایه‌های زیرین زمین به وجود میاید. این سنگ حاصل دگرگونی سنگ‌های آهکی است. با توجه به این موارد می‌توان انتظار داشت که رنگ‌های متنوع این سنگ حاصل وجود کانی‌های دیگر درون سنگ نیز باشد. مرمریت دیپلمات نسبت به تراروتن از یک دستی و فشردگی ساختاری بیشتری برخوردار است. همچنین استحکام آن به نسبت دیگر سنگ‌های مرمریت بالاتر است. اما درنظر داشته باشید که سنگ‌های آهکی مانند مرمریت دیپلمات به رطوبت حساس هستند. بنابراین رطوبت محیطی که سنگ در آن قرار گرفته اگر از مقدار مشخصی بیشتر شود؛ سنگ از بین خواهد رفت. به همین دلیل است که بیشتر در محیط‌های داخلی از این سنگ استفاده می‌کنند و برای نمای خارجی ساختمان از سنگهای به نسبت مقاوم تر ی استفاده میکنند.


سنگ مرمریت دهبید دیپلمات

اما به طور کلی در محیط‌های زیر از این سنگ استفاده می‌کنند:

 • فضای داخلی ساختمان
 • سنگ کف هال، پذیرایی و اتاق ها
 • دیواره های داخلی ساختمان
 • حاشیه ها و کناره ها
 • هتل ها، فروشگاه ها و مراکز تجاری لوکس
 • سنگ راه پله و زیر پله
 • پاگردها و دیواره های پله
 • لابی ورودی ساختمان
 • حاشیه ها و قاب آسانسور
 • کابینت و فضای آشپزخانه
 • حمام های لوکس و مستر
 • سرویس بهداشتی
 • پیشخوان و کانتر مراکز عمومی

مشاوره رایگان

راد استون | سنک دهبید شایان

8 – 02156544852
09122258838
[email protected]

Contact_raadstone