چرا مرمریت دارای رنگ های متفاوت است؟

رنگ های مرمریت

ما همگی می دانیم که دلایل قانع کننده ایی برای استفاده از مرمریت در طراحی داخلی وجود دارد چرا که یک حس ظرافت را منتقل می کند. به هرحال، وقتی که مرمریت را انتخاب می کنیم، ما معمولا با مشکلی روبرو می شویم در مورد همان جنس که ممکن است دو بلوک رنگ های مختلفی داشته باشند، یا اینکه به صورت کلی شبیه هم نباشند. در چنین موقعیتی، بعضی ها خیلی خونسرد با این تفاوت برخورد می کنند که هر آنچه که از طبیعت می آید زیبایی خاص خودش را داراست. بعضی دیگر از این قضیه ناامید می شوند چرا که ممکن است این ناهمخوانی رنگ برای دکوری که مد نظر دارند خوشایند نباشد. اما این چرا اتفاق می افتد؟

رنگ های مرمریت

دلیل اصلی این است که ترکیب مرمریت ها متفاوت می باشد. حتی اگر از ساختار یکسانی نیز برخوردار باشند، هنگامی که نسبت ساختارها متفاوت است، این همچنان به اختلاف رنگ منجر می شود. به عنوان نمونه از مرمر طلایی بنفش استفاده کنید. برای بعضی از اسلب ها، یاس بنفش رنگ اصلی است، در حالی که طلایی مانند برگهایی است که به عنوان یک کف برای گلها استفاده می شود، برای دیگر اسلب ها، رنگ طلایی نقش اصلی را بازی می کند، درست مثل اینکه یاس بنفش رنگ به مانند یک هنرپیشه ی اصلی آن را حمایت می کند. دلیل آن اسلب های رنگ بنفش اصلی است که حاوی منگنز بیشتری است، در حالی که اسلب های رنگ طلای اصلی دارای کروم بیشتری هستند.

رنگ های مرمریت

رنگ طلایی، رنگ اصلی است

علاوه بر ترکیبات مختلف مرمریت، اتمام های مختلف می تواند به رنگ های مختلفی نیز منجر شود. به عنوان نمونه از سنگ مرمریت سبز طاووس رنگ استفاده کنید: رنگ سطح پایان جلا تیره تر است مانند جنگل های سرسبز گرمسیری، در حالی که سطح پایان چرمی که شبیه به سطح عتیقه است از نظر رنگ روشن تر است و از نظر رنگ روشن تر است داشتن نوعی سادگی ابتدایی است.

رنگ های مرمریت

اتمام کار چرمی

هیچ دو قطعه مرمریت یکسان نیست، هریک از آنها منحصر به فرد هستند. اگرچه ترکیبات و اتمامهای مختلف منجر به رنگهای مختلف مرمریت می شود که قطب سنگ مرمریت است، این جادوی سنگ مرمریت در همان زمان است. مرمریت هدیه ای فداکارانه است که طبیعت برای ما به ارمغان می آورد، هیچ سنگ مصنوعی را نمی توان با آن مقایسه شود.