سنگ مرمریت دهبید زارع
 1. 1. سنگ مرمریت زارع
 2. 2. ویژگی های سنگ مرمریت دهبید زارع
 3. 3. موارد استفاده از سنگ دهبید زارع
 4. 4. قیمت مرمریت دهبید زارع


سنگ مرمریت دهبید زارع

مرمریت دهبید زارع جزو آن دسته از سنگ هایی است که در بیشتر سازه های امروزی می توانید ردپای آن را پیدا کنید. مرمریت ها خانواده پرطرفداری از سنگ های ایرانی هستند. سنگ مرمریت زارع جزو سنگ هایی است که زمینه روشن دارد. بر روی این سنگ می توان به سادگی رگه های کلسیتی را مشاهده کنید که به آن ها رگه های شاخ گوزنی می گویند. این رگه ها نه تنها به شکل ظاهری سنگ آسیبی وارد نمیکنند؛ بلکه به آن ظاهری جذاب میبخشند.
مانند دیگر سنگ های خانواده دهبید؛ مرمریت زارع را نیز از معدن استان فارس که در صفاشهر واقع شده؛ استخراج می کنند. از انجاییکه رنگ سنگ نقش تعیین کننده ای در رنگ دکوراسیون و طراحی داخلی یک سازه دارد، رنگ کرم استخوانی دهبید زارع نیز آن را برای فضاهای متعددی مناسب کرده است چرا که بواسطه رنگ کرم خود یک فضای مملو از آرامش و مدرن را به نمایش میگذارد به همین دلیل طی سال های اخیر، طرفداران این سنگ رو به افزایش بوده است.
باوجود اختلاف قیمت این سنگ با دیگر سنگ های مرمریت، شکل ظاهری، رنگ و ویژگی های جذاب این سنگ سبب شده تا حتی در پروژه هایی که هزینه ها محدود هستند هم از این سنگ در بخش هایی زیادی استفاده شود.


دهبید زارع

ویژگی های سنگ مرمریت دهبید زارع

پیش از این که بخواهید سنگی را برای استفاده در یک سازه انتخاب کنید؛ بهتر است به ویژگی های آن دقت کنید. زیرا این ویژگی ها تماما ناشی از ساختار و کانی های سنگ هستند که میتواند در مکان مورد استفاده بسیار تاثیر گذار باشد.
مرمریت زارع جذب آب پایینی دارد و در برابر فشار و ضربه، مقاومت خوبی از خود نشان میدهد، پس مانند دیگر سنگهایی که این ویژگیها را دارند میتواند در مسیرهای پر رفت و آمد و محل هایی که در معرض رطوبت هستند مورد استفاده قرار گیرند.
این سنگ باتوجه به ساختار شیمیایی که دارد؛ برای محیط های آزمایشگاهی مناسب نیست و ممکن است در اثر برخورد مواد شیمیایی از نظر ظاهری آسیب ببیند. سنگ مرمریت دهبید زارع ساب پذیری خوبی داشته و به سختی خط و خش روی آن ایجاد می شود. اما بهتر است در زمان استفاده بر روی آن اشیای تیز کشیده نشود. در نهایت میتوان گفت باتوجه به ساختاری که مرمریت دهبید زارع دارد؛ انتخاب مناسبی بعنوان سنگ نمای ساختمان نخواهد بود.
اما می توانید در تراس، در اتاق خواب و حتی فضای داخلی ساختمان بعنوان سنگ کف و سنگ راه روهای ساختمان از آن استفاده کنید.


مرمریت زارع

موارد استفاده از سنگ دهبید زارع

این خاصیت ها و ویژگی های یک سنگ است که موارد استفاده از آن را تعیین می کند. مرمریت دهبید زارع جزو آن دسته از سنگ هایی است که می توانید با خیال راحت از آن در تمامی قسمت های دکوراسیون داخلی استفاده کنید.
شاید شما هم از آن دسته افراد باشید که دوست داشته باشید در هر بخش محیط داخلی از سنگ طبیعی استفاده کنید.
دهبید زارع میتواند یکی از موارد انتخاب شما برای استفاده سنگ طبیعی در بخش های داخلی یک ساختمان باشد. هنگامیکه که زمان استفاده از این سنگ برسد متوجه خواهید شد که تا چه میزان می تواند روح و جلا به محیط شما بیافزاید.
فرقی ندارد محیط شما اداری است یا تجاری یا حتی یک محیط مسکونی، می توانید به سادگی در تمام بخش های داخلی مرمریت زارع را به کار ببرید. اما اگر بخواهیم بطور کلی موارد استفاده سنگ دهبید را نام ببریم، به موارد زیر میرسیم :

 • پله ها
 • قرنیزها
 • کانتر آشپزخانه
 • سرویس بهداشتی
 • حمام و استخرهای سرپوشیده
 • استفاده به عنوان روشویی
 • و در ساختمان های اداری و تجاری به عنوان سنگ کف، لابی و ستون ها

قیمت مرمریت دهبید زارع

بدون شک در تعیین قیمت سنگ دهبید زارع عوامل بسیاری دخیل هستند، عواملی مانند سالم بودن یا نبودن سنگ، درجه کیفیت، ساب سنگ، گونیا بودن یا نبودن آن، ضخامت سنگ و اندازه سنگ می توانند مستقیما بر روی قیمت آن اثر بگذارند.
به خصوص که سنگ مرمریت دهبید زارع دارای درجه بندی سوپر، ممتاز، درجه یک و درجه دو است و هر کدام از این 4 درجه خود نیز در اندازه های مختلف قیمت متفاوتی خواهند داشت. بدون شک سنگ هایی که کیفیت بالایی دارند؛ میتوانند به خوبی ساب زده شوند و اندازه های بزرگ فرآوری شوند؛ و در نهایت با قیمت بالاتری به بازار عرضه شوند. سنگ های درجه دو که کیفیت پایینی دارند را بیشتر برای تولید مصنوسایل تزئینی سنگی مانند مجسمه ها و ظروف سنگی و گلدان های سنگی استفاده می کنند.

سخن آخر
ظاهری یک دست، سطحی صاف و رنگی منحصر به فرد، تماما ویژگی های سنگ مرمریت دهبید زارع است. سنگی که از دل لایه های زمین بیرون می آید تا زینت بخش خانه و کاشانه ما باشد. از این سنگ در هر اندازه و هر جایی می توانید استفاده کنید بدون این که نگران رنگ پریدگی، خراش یا شکستگی آن باشید.


مشاوره رایگان

راد استون | سنک دهبید شایان

8 – 02156544852
09122258838
[email protected]

Contact_raadstone