1. 1. سنگ مرمریت دهبید چاه مرغی
  2. 2. دسته بندی های مرمریت دهبید چاه مرغی
  3. 3. بررسی و آنالیز سنگ مرمریت دهبید چاه مرغی
  4. 4. نحوه فرآوری سنگ مرمریت دهبید چاه مرغی

سنگ مرمریت دهبید چاه مرغی

تا به حال به ساختمان هایی که نمای سنگی دارند نگاه کرده اید؟ یا جذب سنگ کاری های داخلی یک ساختمان شده اید؟ این هنر سنگ های طبیعی است که شما را محسور می کنند آن هم تنها با طرح ساده و دلنشینی که دارند. دیدن انعکاس خودتان درون یک سنگ طبیعی حس جالبی خواهد بود. اگر می خواهید شکوه و آرامش و در عین حال فضایی پویا به طراحی داخلی خود ببخشید پس به شدت روی سنگ مرمریت دهبید چاه مرغی حساب کنید. سنگی که با رنگ دلبرانه و جذاب خود هرآنچه که می خواهید را به شما خواهد داد.
رنگ کرم روشن استخوانی مرمریت چاه مرغی، لطفی است که طبیعت به این سنگ داشته است. زیرا با این رنگ و ظاهر مات منحصر به فردی که دارد؛ بیش از پیش به دل طرفدارانش می نشیند.
این سنگ سال ها است که از معادنی استخراج می شود که در 158 کیلومتری شمال شیراز قرار دارند. مجموعه معادنی که خانواده دهبید به خصوص دهبید چاه مرغی را در خود جای داده اند.

دسته بندی های مرمریت دهبید چاه مرغی

بدون شک تمامی سنگ هایی که از معدن سنگ دهبید چاه مرغی استخراج می شوند؛ کیفیت یکسان ندارند. بلکه آن ها را از نظر کیفیت به 4 گروه تقسیم می کنند.
گروه اول سنگ های سوپر هستند. این نوع سنگ بدون کوچک ترین مشکل و عیب و ایرادی بوده و استخراج و فرآوری آن مراحل طولانی خواهد داشت. از این سنگ در پروژه های عمرانی زیادی استفاده شده اما بیشترین استفاده از این سنگ در هتل های 3 ستاره به بالا یا ساختمان های اداری و مجتمع های رفاهی و ساختمانهای لوکس است. باکیفیت ترین و مستحکم‌ترین سورت در بین مرمریت های دهبید چاه مرغی، از نوع سوپر هستند. مرمریت چاه مرغی در این کیفیت را به کشورهای اطراف نیز صادر می کنند.
گروه دوم را به نام سنگ چاه مرغی ممتاز دسته بندی کرده اند. در نگاه اول متوجه تفاوت بین سنگ مرمریت دهبید چاه مرغی ممتاز و سوپر نخواهید شد. اما تفاوت در ریزترین ویژگی ها و نحوه فرآوری آن نهفته است. از این سنگ در ساختمان های مسکونی گران قیمت و چند واحدی و حتی منازل ویلایی باشکوه استفاده میکنند. این سنگ مانند نوع سوپر خود گران قیمت بوده و از نظر کیفیت نیز می توان به عنوان صادراتی از آن یاد کرد.
درجه بندی سومی که استفاده از آن بسیار رایج است؛ سورت درجه یک سنگ دهبید چاه مرغی است. سورتی در دسترس، خوش قیمت و بسیار پرطرفدار. بسیاری از پروژه های ساختمانی که در آن از مرمریت چاه مرغی استفاده می کنند؛ از این نوع است. اگرچه این سنگ نیز به خوبی فرآوری شده و درجه یک بودن آن نه به اسم که بلکه به کیفیت است؛ اما هنوز از نظر ساختار با دو سورت دیگر تفاوت هایی دارد.
در نهایت سورت درجه دو، درجه بندی چهارم و آخر این سنگ است. این سورت دارای شکستگی، پوسیدگی، خراش و... می باشد. اغلب این سورت را در قطعات کوچک و خورد شده مشاهده می کنیم. اما این مشخصات نشان دهنده بی استفاده بودن آن نخواهد بود. بلکه از این سورت مرمریت چاه مرغی برای درست کردن وسایل تزئینی مانند روشویی، مجسمه های سنگی، گلدان های جذاب و قطعات سنگی دیگر استفاده می کنند.
بررسی و آنالیز سنگ مرمریت دهبید چاه مرغی

اکنون که با سورت ها و استفاده سنگ مرمریت دهبید چاه مرغی آشنا شدید؛ وقت آن است که مقداری موشکافانه تر آن را بررسی کنیم. به طور کلی سنگ مرمریت دهبید جزو سنگ های دگرگونی است که کانی اصلی آن کلسیتی است. بنابراین باید انتظار واکنش با مایعاتی مانند آب را از سنگ های این خانواده داشته باشیم.
برخلاف تصور عموم، تمام سنگ های مرمریت ویژگی های یکسانی ندارند. هرچه مرمریت خالص تر باشد؛ رنگ روشن‌ تری هم دارد. برای مثال مرمریت چاه مرغی گران قیمت ترین سنگ خانواده دهبید است. علت این امر هم رنگ روشن کرم استخوانی آن است که بیشتر به سفیدی میزند.

بیشتر کارفرمایان سنگهای با رنگ روغن مثل دهبید چاه مرغی را به سبب جلا و روشنی که محیط از آن می گیرد بعنوان سنگ نمای داخلی انتخاب می کنند.
نحوه فرآوری سنگ مرمریت دهبید چاه مرغی

روند فرآوری این سنگ ها به این صورت است که خلل و فرج هایی که روی سنگ وجود دارد با کمک چسبی مانند اپوکسی پر می کنند. سنگ ها را در معرض اشعه فرابنفش قرار می دهند تا اپوکسی به طور کامل خشک شود. اکنون سطح سنگ بدون خلل و فرج است. اما هنوز یک مرحله دیگر باقی مانده است. برای براق کردن و رفع ایرادات باقی مانده سنگ، آن را ساب می زنند و سپس پولیش می کنند و بعد از اتمام فرآوری وارد بازار میکنند.


مشاوره رایگان

راد استون | سنک دهبید شایان

8 – 02156544852
09122258838
[email protected]

Contact_raadstone