سنگ مرمریت دهبید حسن آباد
 1. 1. سنگ مرمریت دهبید حسن آباد
 2. 2. رنگ منحصربفرد مرمریت حسن آباد
 3. 3. سنگی مقاوم در برابر سایش
 4. 4. فرآوری مرمریت حسن آباد از معدن تا استفاده
 5. 5. دهبید حسن آباد را کجا به کار می برند؟
 6. 6. درجه بندی سنگ مرمریت حسن آباد


سنگ مرمریت دهبید حسن آباد

سنگ مرمریت دهبید حسن آباد تا به حال به سنگ های دهبید توجه کرده اید؟ تنوع طرح ها و رنگ‌ هایی که در این خانواده سنگی دیده می شود تقریبا هر فرد با هر سلیقه ای را راضی می کند. مرمریت های دهبید شبیه ترین سنگ به مرمر هستند. سنگ مرمریت دهبید حسن آباد جزو آن دسته از سنگ هایی است که طرح و رنگش می تواند نمونه ای جذاب و کاربردی در زمینه ساخت و ساز و استفاده در نمای داخلی ساختمان باشد.

رنگ منحصر به فرد مرمریت حسن آباد

رنگ ها روایتگر داستان کش و قوس صدها کانی هستند که درون یک کانی اصلی سنگ حل شده اند. مرمریت دهبید حسن آباد با رنگ کرم و رگه های محوی که دارد؛ بهترین انتخاب برای کسانی است که عاشق یک دکوراسیون داخلی با رنگ روشن هستند.
سنگ مرمریت دهبید حسن آباد جزو سنگ‌ هایی است که با رنگ کرم گرمی که دارد؛ نه تنها فضای داخلی را گرم و پر از آرامش نشان می دهد؛ بلکه باتوجه به جلا و سطح صیقلی اش؛ نور بیشتری را به محیط اطراف منعکس می کند.
با یک نور پردازی فوق العاده و استفاده از سنگ طبیعی مانند مرمریت حسن آباد، می توان به سادگی، دکوراسیون های سنتی و مدرن را اجرا کرد.
ترکیب رنگ کرم و گلبهی با رگه های یخی درون سنگ با دکوراسیون مشکی، آبی و بنفش فوق العاده خواهد بود. همچنین می توانید با دکوراسیون سنتی و رنگ های کلاسیک نیز آن را هماهنگ کنید.

سنگی مقاوم در برابر سایش


مرمریت حسن آباد

بیشترین استفاده ای که می توان برای سنگ مرمریت دهبید حسن آباد در نظر گرفت؛ در محیط داخلی ساختمان است. از این سنگ می توان در کف سازه بعنوان سنگ کف، لابی ها و راه پله ها که رفت و آمد بر روی آن زیاد است؛ با خیال راحت استفاده کرد.
به کار بردن سنگ دهبید حسن آباد در این بخش های ساختمان را نیز مدیون مقاومت سایشی بالای آن هستیم. زیبایی خیره کننده خانواده دهبید به خصوص مرمریت دهبید حسن آباد با استحکام و مقاومت خوبی درآمیخته و سبب شده تا در پروژه های لوکس و حتی اقتصادی نیز از آن استفاده کرد.


فرآوری مرمریت حسن آباد از معدن تا استفاده

معدن سنگ دهبید حسن آباد در استان فارس و در مجاورت شهرستان صفاشهر واقع گردیده است. اما سنگی که در از این معدن استخراج می شود به صورت کوپ یا خام است. بنابراین برای استفاده لازم است آن را فرآوری کنند.
مراحل فرآوری سنگ، کاری دقیق و زمانبر است. اما محصول نهایی، سنگی برش خورده با گوشه های مرتب و بدون عیب است. همچنین سطح سنگ با اپوکسی پوشیده می شود تا هم استحکام سنگ بالا رود، هم خلل و فرج درون سنگ پر شود و هم این که سطح سنگ صیقلی شود.
در نهایت سنگ های فرآوری شده را به اندازه های استاندار برش زده و با ضخامت استاندارد 2 سانتی متر در اختیار مشتریان قرار می دهند.
البته سنگی مانند دهبید حسن آباد نه تنها در بازار های داخلی مورد استفاده قرار میگیرد؛ بلکه آن را به دیگر کشورهای اطراف ایران نیز صادر می کنند. با این تفاوت که سنگ های صادراتی معمولا درجه یک بوده و به صورت خام یا کوپ صادر می شوند.


فرآوری دهبید حسن آباد

دهبید حسن آباد را کجا به کار می برند؟

اگر از نزدیک به سنگ مرمریت دهبید حسن آباد نگاه کنید؛ رنگ کرم و استخوانی آن حس آرامش زیادی به شما القا می کند. بنابراین کسانی که در طراحی خود به دنبال سبکی هستند که القا کننده آرامش باشد؛ از آن در بخش های زیر استفاده می کنند:

 1. قرنیز ساختمان
 2. مجسمه سازی
 3. در سنگفرش لابی، اتاق و پذیرایی
 4. ساخت آبنما
 5. استفاده در پله ها و پاگردها
 6. اجرای سنگ کانتر، سنگ روی کابینت، سنگ بین کابین های زمینی و دیواری
 7. تولید شومینه های سنگی


کابرد این سنگ نه تنها در ساختمان های تجاری و اداری بسیار جذاب است؛ بلکه بیشترین استفاده از آن در ساختمان هایی است که دارای کاربری مسکونی هستند. تقریبا در هر بخش سازه می توانید از این سنگ استفاده کنید. اما برای نمای خارجی ساختمان بهتر است تنها در محیط هایی استفاده شود که رطوبت و بارش کم است. سنگ هایی مانند مرمریت دهبید حسن آباد دارای کانی هایی هستند که به اسید و آب واکنش نشان می دهند. بنابراین بعد از چند سال استفاده سطح رویی سنگ کامل تخریب شده و سنگ رنگ و جلای اولیه خود را از دست خواهد داد.


ویژگی مرمریت دهبید حسن آباد

درجه بندی سنگ مرمریت حسن آباد

سنگ های ساختمانی دارای درجه بندی هستند. این درجه بندی نشان دهنده کیفیتی است که دارند. بدون شک هرچه سنگ باکیفیت تر باشد؛ از نظر قیمت نیز گران تر خواهد بود.
اما چرا مهم است ما با درجه بندی سنگ ها آشنا باشیم؟ ساده است. سنگی مانند دهبید حسن آباد که درجه بندی های مختلفی دارد؛ باتوجه به درجه ای که دارد؛ استفاده مختلفی نیز خواهد داشت. سنگ مرمریت دهبید حسن آباد دارای چند سورت مختلف است:

 1. ممتاز: این سورت از دهبید حسن آباد را در پروژه های لوکس استفاده می کنند. همچنین از آن به عنوان سنگ صادراتی نیز یاد می کنند.
 2. سوپر: این سنگ به نسبت ممتاز از کیفیت پایین تری برخوردار است اما در نهایت مانند درجه ممتاز هم برای صادرات و هم برای سازه های تجاری و ساختمانی لوکس استفاده می شود.
 3. درجه یک: سورت درجه یک محبوب ترین سورت بازارهای داخلی است که در کنار کیفیت فوق العاده قیمت مناسبی دارد. بنابراین در ساختمان ها با کاربری های مختلف از آن استفاده می کنند.
 4. درجه دو: آخرین سورت سنگ دهبید حسن آباد سورت درجه دو است. این سنگ به دلیل کیفیت پایین و درز و خوردشدگی هایی که دارد؛ بیشتر مناسب ساخت قطعات کوچک سنگی، سنگفرش بیرونی، آبنماها و... است.

 


مشاوره رایگان

راد استون | سنک دهبید شایان

8 – 02156544852
09122258838
[email protected]

Contact_raadstone