سنگ مرمریت کوه سفید
  1. 1. سنگ مرمریت کوه سفید
  2. 2. کاربرد مرمریت کوه سفید
  3. 3. قیمت مرمریت کوه سفید
  4. 4. ویژگی ظاهری مرمریت دهبید کوه سفید


سنگ مرمریت کوه سفید

سازه‌ای را با رنگ سفید تصور کنید. ساختمانی با نمای سفید که مانند مرواریدی خواهد درخشید. این درخشش را مدیون سنگ‌های جذابی هستیم که طبیعت سال‌ها برای درست کردن آن‌ها زمان صرف کرده است. مرمریت کوه سفید با رنگ سفیدی که دارد سراسر آرامش و سکون را به شما هدیه می‌کند. سنگی که آن را از دل معدن شهر قم و روستای کوه سفید استخراج می‌کنند. بیش از 50 سال است که به طور روزانه از آن سنگ مرمریت مورد نیاز برای بازار داخلی را استخراج می‌کنند.
سنگ های مرمریت سفید همواره مورد توجه بوده‌اند. خانواده مرمریت، سنگ‌های سفید کمی ندارد. اما کمتر سنگی مانند مرمریت کوه سفید زیبایی خیره کننده و گیرا دارند. 


مرمریت کوه سفید

کاربرد مرمریت کوه سفید

سنگ‌های مرمریت برای نمای ساختمانی استفاده چندانی ندارند. اما برای نمای داخلی کاملا مناسب هستند. مرمریت  کوه سفید با توجه به ساختاری که دارد؛ برای استفاده در محیط‌های داخلی بسیار مناسب است.
رنگ سفید مات و جذابی که این سنگ دارد می‌تواند جان تازه‌ای به محیط ببخشد. به خصوص که رنگ آن کاملا سفید نیست بلکه رگه‌ها و سایه‌هایی از کرمی در آن وجود دارد. بدون شک کسانی که طرفدار فضاهای آرام هستند؛ عاشق این سنگ خواهند شد.
این سنگ برای استفاده در بخش‌هایی از ساختمان مانند کف، راه پله، آسانسور و حتی کانتر آشپزخانه بسیار مناسب است. اما بهتر است از این سنگ در محیط‌هایی که استفاده از مواد شیمیایی یا اسیدی در آنجا استفاده می شود؛ به کار نرود.
از مرمریت کوه سفید نباید در نمای بیرون ساختمان استفاده کرد. این سنگ مقاومت چندانی در مقابل باران‌های اسیدی و یا تغییرات دمایی ندارد. بنابراین ممکن است بعد از چند سال ظاهر سنگ کاملا از بین برودناگفته نماند که خطر سقوط نیز برای این نوع سنگ از ارتفاع وجود دارد. اما برخی از کارفرمایان استفاده از آن را نسبت به دیگر سنگ‌های طبیعی ترجیح می‌دهند.
در این صورت بهتر است تنها از نمونه‌هایی استفاده شود که ضخامت زیادی دارند. ضخامت زیاد سنگ و ترک خوردگی کم سنگ سبب میشود که سنگ چندین سال ظاهر طبیعی خود را حفظ کند. در غیر این صورت یا نباید آن را به کار برد و یا این که باید به طور کامل فرآوری شده و برای استحکام بیشتر از اپوکسی استفاده کرد. از تکه‌های کوچکتر این سنگ میتوان برای تولید وسایل ترئینی سنگی نیز استفاده کرد. ظروف سنگی، گلدان‌های سنگی، روشویی مرمریت و همچنین زیر سیگاری‌های سنگی و مجسمه‌های زیبای سنگی را می‌توان از سنگ مرمریت کوه سفید یا پرشین وایت تولید کرد.


کاربرد مرمریت کوه سفید

قیمت مرمریت کوه سفید

قیمت سنگ مرمریت کوه سفید به عوامل مختلفی بستگی دارد:

  • هر چه رنگ سنگ روشن و یکدست تر باشد قیمت آن بیشتر است.
  • سنگ های کم رگه و کم فسیل قیمت بالاتری دارد.
  • ضخامت سنگ مرمریت کوه سفید تاثیر مستقیم بر روی آن دارد.
  • هر چه قدر ابعاد سنگ مرمریت کوه سفید بزرگتر و برش های دقیق تری داشته باشد قیمت بیشتری خواهد داشت.
  • کیفیت فرآوری سنگ مرمریت کوه سفید از نظر ساب، برش، رزین تاثیر زیادی بر روی قیمت سنگ خواهد گذاشت.

اگرچه در خانواده مرمریت هم سنگ‌های تیره و هم سنگ‌های روشن یافت می‌شود؛ اما سنگ‌های روشن معمولا طرفداران زیادی دارند. سنگ مرمریت کوه سفید نیز از این قاعده مستثنی نیست. این سنگ اگر دارای ابعاد و ضخامت استاندارد باشد؛ میتواند بعنوان یکی از سنگهای مرمریت گرانقیمت به فروش برود.


ویژگی ظاهری مرمریت دهبید کوه سفید

ظاهر سنگ‌های طبیعی بسیار مهم است. سنگ‌هایی که مانند مرمریت کوه سفید با توجه به زیبایی ظاهری و رنگ روشنی که دارند علاقه‌مندان زیادی را به خود جذب کرده‌اند. سنگ پرشین وایت دارای تم روشن و رگه های تیره و گل یخی می باشد که در درجات مختلف این رگه ها و گل های یخی پراکنده نمایان است.


قیمت مرمریت کوه سفید

سنگ مرمریت کوه سفید نسبت به سایر سنگ های مرمریت دهبید کمی روشن تر است. از ویژگی‌های مرمریت کوه سفید می‌توان به روشنی و یکنواختی آن اشاره کرد. این سنگ معمولا به صورت اسلب و قواره‌های بزرگ مانند 80*80 ، 100*100 و 120*120 فرآوری می‌شود. جهت بالا بردن استحکام، مقاومت و کیفیت سنگ در فرآیند تولید، از پرکننده‌های قوی مانند اپوکسی، توری و ساینده‌های مرغوب استفاده می‌شود.
همچنین مرمریت کوه سفید را می‌توان به صورت خام (کوپ و بلوک) و فرآوری شده به دیگر کشورها نیز صادر کرد. کشورهایی مانند ترکیه و چین و دیگر کشورهای اطراف ایران جزو طرفداران این سنگ هستند.
بدون شک مرمریت کوه سفید جزو قدیمی‌ترین سنگ‌هایی است که در بازارهای ایران به فروش می‌رسد. اما بدون شک کیفیت‌های مختلفی از آن وجود دارد. شکل ظاهری سنگ، میزان یک دست و صاف بودن آن و حتی میزان ناخالصی‌هایی که در آن وجود دارد؛ همگی نشان دهنده کیفیت سنگ بوده و بر روی قیمت آن تاثیر دارند


مشاوره رایگان

راد استون | سنک دهبید شایان

8 – 02156544852
09122258838
[email protected]

Contact_raadstone